Karpacz, woj. dolnośląskie

Taksonomia

Kod

Uwagi do zakresu

Noty źródłowe

Display note(s)

Terminy hierarchiczne

Karpacz, woj. dolnośląskie

Terminy równoznaczne

Karpacz, woj. dolnośląskie

Powiązane terminy

Karpacz, woj. dolnośląskie

17 Opis archiwalny results for Karpacz, woj. dolnośląskie

17 results directly related Exclude narrower terms

Kronika harcerska 1946

Rok 1946 Harcerstwo we Wrocławiu
W kartę tytułową wklejona karta "Program. Imieniem Zarządu Koła Przyjaciół Harcerstwa dziękuję Druhnie Danucie Kraterskiej za współpracę w przedstawieniu "Odnowione Tarcze", które się odbyło w dniach 6 i 7 maja 1947 r. we Wrocławiu"
Opisy zdjęć:

  • Wrocław, Światowy Kongres Intelektualistów, 1948, Przyjazd Pablo Picasso
  • Ognisko nad Odrą
  • Poświęcenie Sztandaru, Wrocław, Państwowe I Gimnazjum i Liceum Koedukacyjne
  • Wielkie pranie i bieg na pionierkę, Oborniki Śląskie 15 VII [19]45 r.
  • Halina i Krysia, Oborniki Śląskie 15 VII [19]45 r.
  • Oborniki Śl[ąskie] 20 VII [19]45 r.
  • Karpacz 5 I [19]46 r.
  • Wrocław 29 VIII [19]46 r.
  • [Defilada] 1 Maja 1947 r., pl. Wolności [Wrocław]
  • [Defilada] 1 Maja 1947 r., ul. Nowowiejska [Wrocław]

Karpacz i Karkonosze

Podseria kilkunastu fotografii z wiosny lub lata 1969 r. z Karpacza oraz Karkonoskich gór

Nowak Zbigniew

Śnieżka

Góra Śnieżka w Karkonoskim Parku Narodowym.

Nowak Zbigniew

Trójka kobiet na ławce

N/z nieokreślone miejsce w Karpaczu, trójka kobiet na ławce przy których stoi starszy mężczyzna z laską.

Nowak Zbigniew

Karkonoski Park Narodowy

Podseria fotografii z Karkonoskiego Parku Narodowego. Schronisko PTTK "Samotnia", oraz budowa Wysokogórskiego Obserwatorium Meteorologicznego na Śnieżce.

Nowak Zbigniew

Troje osób na tle Śnieżki

N/z stojący mężczyzna rozmawiający z dwójką siedzących kobiet. W tle Karkonosze i szczyt góry Śnieżka.

Nowak Zbigniew

Turyści w Karpaczu

N/z grupa turystów siedzących na trawie pod drzewami w Karpaczu. Po prawej boisko do siatkówki, w oddali dwupiętrowy budynek (prawdopodobnie pensjonat).

Nowak Zbigniew

Panorama

N/z Panorama zabudowań wiejskich.

Nowak Zbigniew

Relacja Jacka Spiechowicza

Relacja Jacka Spiechowicza , zawodnika i trenera piłki ręcznej oraz zawodowego żołnierza. Relacja dotyczy łączenia studiów z częstymi treningami, relacji między zawodnikami i trenerami, metod szkoleniowych słynnych trenerów piłki ręcznej, wyjazdów zagranicznych z klubem, a także obrazu Wrocławia w PRL-u.

Spiechowicz Jacek

Relacja Eugeniusza Jacyszyna

Relacja Eugeniusza Jacyszyna, księdza katolickiego, zaangażowanego w duszpasterstwo opozyji. Relacja dotyczy życia seminaryjnego w aspekcie stosunku władz Metropolitarnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu do działalności opozycyjnej, poboru kleryków do wojska, mszy celebrowanej przez ks. Stanisława Orzechowskiego przed Zajezdnią autobusową przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu podczas strajku w sierpniu 1980 roku, posługi kapłańskiej świadka w Legnicy, działalności patriotycznej tamtejszego proboszcza, ks. Władysława Jóźkowa.

Jacyszyn Eugeniusz

Relacja Zofii Karpińskiej

Relacja Zofii Karpińskiej, absolwentki geografii na Uniwersytecie Wrocławskim i wieloletniej pracowniczki Akademii Rolniczej.
Relacja skłąda się z dwóch nagranych rozmów. Relacja dotyczy dzieciństwa w czasie II Wojny Światowej, Wrocławia po II Wojnie Światowej, szkół w powojennym Wrocławiu, pracy w komitecie w okresie stanu wojennego, podróży do Kanady i innych miejsc, podróży statkiem Batory, czasów studenckich, organizacji rajdó uniwersyteckich, epidemii ospy we Wrocławiu.

Karpińska Zofia

Relacja Jana Słabego

Relacja biograficzna Jana Słabego, żołnierza AK i wieloletniego trenra Parasola Wrocław. Relacja dotyczy dzieciństwa i edukacji we Lwowie, okupacji niemieckiej oraz radzieckiej we Lwowie, działaności w Armii Krajowej, pełnienia funkcji tłumacza, pracy przymusowej dla Organizacji Todt, więznienia, przyjazdu do powojennego Wrocławia, wyglądu miasta po wojnie, różnych prac zawodowych, początków wrocławskiego sportu, drogi do zawodu trenera, studiów w Studium Wychowania Fizycznego przy Akademii Medycznej.

Słaby Jan

Relacja Barbary Siedlak

Relacja biograficzna Barbary Siedlak. Relacja Barbary Siedlak dotyczy dzieciństwa, edukacji, pracy w reklamie w PRL, projektowania wystaw sklepowych dla Społem i sklepów Arpisu, przygotowywania dekoracji na państwowe wydarzenia, nauki grafiki komputerowej, pracy z dziećmi w Centrum Rozwoju.

Siedlak Barbara

Relacja Marianny Walczak

Relacja biograficzna Marianny Walczak. Relacja dotyczy II wojny światowej, wysiedleń, okupacji niemieckiej, wejścia Armii Czerwonej, powojennego powrotu do szkoły, życia na gospodarstwie i podróży.

Walczak Marianna