Pokazano 173 rekordów

Opis archiwalny
Seria
Zaawansowane opcje wyszukiwania
Drukuj podgląd Hierarchy Zobacz:

1 rekordów z cyfrowym obiektem Pokaż wyniki z obiektami cyfrowymi

1976

Seria fotografii podzielonych tematycznie, wykonanych przez Zbigniewa Nowaka w 1976 r.

Nowak Zbigniew

Ludzie władzy

Seria reportaży przedstawiających sylwetki wrocławskich decydentów lat 60. i 70.

1975

Seria fotografii podzielonych tematycznie, wykonanych przez Zbigniewa Nowaka w 1975 r.

Nowak Zbigniew

Nauka i oświata

W serii znajdują się fotografie związane z nauką i oświatą. Znajdują się tu reportaże o osobach świata nauki i oświaty, relacje dotyczące wydarzeń w tej sferze.

1974

Seria fotografii podzielonych tematycznie, wykonanych przez Zbigniewa Nowaka w 1973 r.

Nowak Zbigniew

1973

Seria fotografii podzielonych tematycznie, wykonanych przez Zbigniewa Nowaka w 1974 r.

Nowak Zbigniew

Kultura i sztuka

W serii znajdują się fotografie z wydarzeń kulturalnych, takie jak przedstawienia teatralne, operowe, próby, wernisaże, wystawy. Znajduje się tu także wiele portretów postaci ze świata kultury, literatury i sztuki, zarówno z pierwszych stron gazet, jak i tych mniej znanych.

Sport i rekreacja

W tej serii znajdują się reportaże dotyczące wydarzeń sportowych, a także sposobów rekreacji i wypoczynku mieszkańców Wrocławia i Dolnego Śląska.

Osoby

Kolekcja fotografii wykonanych przez Marka Grotowskiego osób zasłużonych dla kultury, nauki oraz powszechnie znanych.

Grotowski Marek

Korespondencja

W tej części zespołu znajduje się korespondencja profesora Mieczysława Patera, zarówno prywatna jak i służbowa z lat 1954-2016. Wśród nich wyróżnić należy wieloletnią korespondencję z prof. Karoliną Lanckorońską, prof. Adamem Galosem, czy szczegółową korespondencję dotyczącą prac nad Słownikiem Duchowieństwa Polskiego.

Pater Mieczysław

Afrykańczycy - materiały przekazane przez Klub pod Baobabem

Pamiątki członków Klubu pod Baobabem, w większości przywiezione z Afryki. W skład kolekcji wchodzą artefakty sztuki afrykańskiej, figurki, przedmioty użytkowe, dewocjonalia. Drugą część kolekcji stanowią materiały archiwalne, listy, dokumenty, pamiętniki i kroniki wytworzone na przykład przez szkoły lub hufce harcerskie.

Klub pod Baobabem

Życie codzienne

W tej serii znajdują się fotografie obrazujące proste sytuacje z życia codziennego, głównie mieszkańców Wrocławia i okolic. Publikowane były często w prasie codziennej jako krótkie "wrzutki", ilustracje do jednołamowych artykułów. Wiele z nich powstało pod wpływem emocji, gdy idący ulicą Kokurewicz zauważył coś ciekawego i instynktownie chwytał aparat by to uwiecznić.

1972

Seria fotografii podzielonych tematycznie, wykonanych przez Zbigniewa Nowaka w 1972 r.

Nowak Zbigniew

Opera Wrocławska

Zdjęcia (negatywy i przeźrocza) dotyczące Opery Wrocławskiej, wykonane przez Tomasza Gardziejewskiego w latach 1978-2000.

Gardziejewski Tomasz

Przemysł

W okresie PRL w codziennej propagandzie ważną rolę odgrywały lokalne zakłady przemysłowe. Normą były relacje z rozpoczęcia kampanii cukrowniczych, otwarcie sezonu żeglugi śródlądowej czy wizyty w największych zakładach z okazji chociażby otwarcia nowej linii produkcyjnej czy wprowadzenia do produkcji nowego modelu. Budowa huty "Katowice" urosła wręcz do rangi wydarzenia, które przez wiele miesięcy gościło na ramach wielu gazet jako fotoreportaż, a jej postęp śledził cały kraj.

1971

Seria fotografii podzielonych tematycznie, wykonanych przez Zbigniewa Nowaka w 1971 r.

Nowak Zbigniew

Wyniki 1 do 100 z 173