Witamy


Witamy na stronie Zbiorów Ocalone Dziedzictwa, zasobie dla Regionalnych Izb Pamięci. Nasza witryna internetowa służy jako obszerna baza danych i kolekcja poświęcona zachowaniu i katalogowaniu bogatych historycznych artefaktów i wspomnień przechowywanych w Izbach Pamięci w Polsce zachodniej i północnej.


Rozumiemy znaczenie ochrony naszej zbiorowej przeszłości oraz znaczenie uhonorowania poświęceń, zmagań a także zwykłego życia tych, którzy byli przed nami. Nasz projekt ma na celu stworzenie scentralizowanej platformy, na której wszystkie zainteresowane Izby Pamięci mogą dzielić się swoimi zbiorami i przyczyniać się do lepszego zrozumienia i docenienia naszego wspólnego dziedzictwa.


Dzięki przyjaznemu dla użytkownika interfejsowi Izby Pamięci mogą z łatwością katalogować swoje zbiory, udostępniając je zarówno badaczom, historykom, pedagogom, jak i pasjonatom. Digitalizując i organizując te bezcenne skarby, zapewniamy ich zachowanie i zwiększamy dostępność dla szerszego grona odbiorców, przekraczając granice geograficzne i czasowe.


Nasza platforma wykracza poza samo katalogowanie artefaktów; sprzyja współpracy i dzieleniu się wiedzą między Izbami Pamięci. Instytucje mogą łączyć się, wymieniać pomysłami i uczyć się od siebie nawzajem, wzbogacając własne zbiory i poszerzając zbiorową pulę wiedzy historycznej.


Ocalone Dziedzictwa to projekt, który służy nie tylko jako istotne źródło wiedzy dla profesjonalistów, ale także dla osób pasjonujących się historią. Nasza platforma zapewnia każdemu wyjątkową okazję do odkrywania urzekających narracji, rzadkich fotografii, osobistych świadectw i innych fascynujących pozostałości z przeszłości.


Promując świadomość i uznanie dla naszego dziedzictwa, projekt Ocalone Dziedzictwa ma na celu inspirowanie przyszłych pokoleń do pielęgnowania i ochrony powierzonego nam dziedzictwa. Zapraszamy do przyłączenia się do nas w tej ekscytującej podróży, podczas której ramię w ramię współpracujemy z Izbami Pamięci, aby zachować i celebrować naszą zbiorową historię.


Wspólnie szanujmy przeszłość, uczmy się z niej i zadbajmy o to, aby nasze bogate dziedzictwo pozostało latarnią wiedzy i inspiracji dla przyszłych pokoleń.