Drukuj podgląd Close

Pokazano 6 rekordów

Opis archiwalny
N.N. Jednostka archiwalna Milicja Obywatelska Polski
Zaawansowane opcje wyszukiwania
Drukuj podgląd Hierarchy Zobacz:

6 rekordów z cyfrowym obiektem Pokaż wyniki z obiektami cyfrowymi

Stanisław Grabowski - relacja

Obszerna relacja Stanisława Grabowskiego dot. życia w Warszawie w trakcie II wojny światowej, sytuacji ludności żydowskiej, powstania w getcie warszawskim, Powstania Warszawskiego oraz jego kapitulacji, ucieczki z transportu do obozu w Niemczech, osiedlenia się we Wrocławiu, nauki, dostania się do wojska, problemów w powojennej Polsce ze względu na pochodzenie ze środowiska patriotycznego, Wystawy Ziem Odzyskanych.   Zakres chronologiczny: 1935 - 1956.   Miejsca wydarzeń: Warszawa (woj. mazowieckie), Wilno (Litwa), Charsznica (pow. miechowski, woj. małopolskie), Wrocław (woj. dolnośląskie), Oleśnica (woj. dolnośląskie)

Grabowski Stanisław

Kurs kontrolerów sklepów podlegających MO

Kursanci [szkolenie dla kontrolerów sklepów podlegających MO] pod ośrodkiem wypoczynkowym „Społem” Bukowiec k/Świdwina, wśród zebranych Jerzy Jędrzejczak (stoi trzeci od lewej).

N.N.

Leon Granek

Leon Granek z przyjaciółmi na statku pasażerskim „Beniowski” cumujący przy Wałach Chrobrego w Szczecinie. Zdjęcie zostało zrobione w okolicach sierpnia w 1947roku.  

N.N.

Leon Granek

Leon Granek z kolegą Michałem. Zdjęcie zostało zrobione w kwietniu 1946 roku, w Szczecinie na placu Zgody przed restauracją „Patria”.

N.N.

Sztab Komenty wojewódzkiej Milicji Obywatelskiej w Szczecienie

Stoją od lewej strony kapitan Kudła, podporucznik Osetek, porucznik Nowicki, porucznik Zelwiański, kapitana Kropicki, major Aleksandr Suchanek komendant wojewódzkiego sztabu MO, adiutant Kubiak, porucznik Gdaka, porucznik Wysocki. Zdjęcie zostało zrobione w kwietniu 1946 roku, w Szczecinie na Wałach Chrobrego przed w sztabem komendy wojewódzkiej MO.

N.N.