Pokazano 32 rekordów

Opis archiwalny
Relacje historii mówionej i spisane wspomnienia życie codzienne
Zaawansowane opcje wyszukiwania
Drukuj podgląd Hierarchy Zobacz:

32 rekordów z cyfrowym obiektem Pokaż wyniki z obiektami cyfrowymi

Delatyn

Teofil Niedziewicz (pierwszy z prawej) i jego żona Kazimiera (druga z lewej) w towarzystwie znajomych na ganku wynajętego domu w Delatynie, II poł. lat 30. XX w. W latach 1935-1939 Teofil Niedziewicz pracował w Sądzie Grodzkim w Delatynie.

N.N.

Delatyn

Teofil Niedziewicz (pierwszy z prawej) i jego żona Kazimiera (z lewej) w towarzystwie znajomego, Delatyn II poł. lat 30. XX w. W latach 1935-1939 Teofil Niedziewicz pracował w Sądzie Grodzkim w Delatynie.

N.N.

Delatyn

Teofil Niedziewicz i jego żona Kazimiera (pierwsi z lewej) z synem Jerzym (malec w czapce) w towarzystwie znajomych, Delatyn II poł. lat 30. XX w. W latach 1935-1939 Teofil Niedziewicz pracował w Sądzie Grodzkim w Delatynie.

N.N.

Delatyn

Teofil Niedziewicz i jego żona Kazimiera z synem Jerzym, Delatyn II poł. lat 30. XX w. W latach 1935-1939 Teofil Niedziewicz pracował w Sądzie Grodzkim w Delatynie.

N.N.

Delatyn

Teofil Niedziewicz i jego żona Kazimiera, Delatyn II poł. lat 30. XX w. W latach 1935-1939 Teofil Niedziewicz pracował w Sądzie Grodzkim w Delatynie.

N.N.

Rodzeństwo

Rodzeństwo. Na zdjęciu: Bożena Grabowska (ur. 1925 r.) z trzema braćmi oraz znajomym Blegiem o imieniu Firmin de Schriwer (pierwszy z lewej) na schodach rodzinnego domu przu ul. Felińskiego 20 w Warszawie, 1938.

N.N.

Lwowiacy

Łyczakowska ferajna, Lwów 1928-1935. Młodzi mężczyźni, mieszkańcy Łyczakowa - dzielnicy Lwowa, w plenerze; Teofil Niedziewicz, drugi rząd, pierwszy z prawej.

N.N.

Lwowiacy

Narzeczeni: Kazimiera Jurczyszyn (z lewej) i Teofil Niedziewicz (w środku) oraz N.N., na Górnym Łyczakowie, Lwów I poł. lat 30. XX w. w tle panorama Lwowa.

N.N.

Zjawisko choroby ruin

Praca studencka pod tutułem "Czy w powojennym Wrocławiu występowało zjawisko >Choroby ruin< i jaki miało związek z innymi problememi życia codziennego?" autorstwa Marcina Niewiadomwego (ur. 1987).

Marcin Niewiadomy

Relacja Urszuli Miecznikowskiej

Relacja Urszuli Miecznikowskiej opisuje historię opublikowania jednego ze zdjęć rodzinnych w lokalnej gazecie.   Zakres chronologiczny: 1940-2000 Miejsca wydarzeń: Wrocław

Miecznikowska Urszula (ur. 18.02.1948r., Wrocław), Kozłowski Marek, Pytel Aleksandra